o atelier

Retro Atelier rekonstruuje XIX wieczne techniki obrazowania, jak również na potrzeby zdejmowania obrazów z natury elementy ówcześnie panujących trendów ubierania się, umundurowania, oraz stosowanych w tamtej epoce rekwizytów. Wykonuje także odbitki z uzyskanych negatywów, łącznie z modnym wówczas tonowaniem, barwieniem, podmalowywaniem i retuszem zdjęć. Dbamy o historyczność procesów, Używamy receptur i odczynników zgodnie z historycznymi faktami. Wszystkie komponenty (emulsje światłoczułe srebrowe czy chromianowe, wywoływacze, utrwalacze) procesów składamy sami wg oryginalnych receptur i przepisów.

Robimy zdjęcia  plenerowe i atelierowe. Jako jedyni posiadamy atelier dzienne, typowe dla XIX i początku XX wieku.

Dzięki temu możemy, jako jedyni, zaoferować fotografie z naturalnym, dziennym światłem, tak jak to robiono kiedyś. To właśnie dzięki temu oświetleniu, stare zdjęcia mają ten niepowtarzalny klimat i miękkość.

1 thought on “o atelier

  1. Hello Poland!
    I hope you can speak english as I dont speak polish. I am based in Sweden and are starting a Victorian photostudio. Amazing photos i saw on Facebook, and IF you have time i would love some advice how to get The camera working. I have a modern Nikon D3400 and a box that looks like a Victorian camera, where i put The modern one. Could i buy an antique camera and put The modern in it?
    Would like to go to Poland some time, when are you open and how can I book?
    Regards Madeleine

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *